کد کم دندان پزشکی  :

امروزه با پیشرفت سریع علم و تکنولوژی و ورود سیستم های پیشرفته به علوم و صنایع مختلف دستگاه های کدکم نیز جایگاه ویژه ای در بین آنها پیدا کرده اند . کد کم مخفف کلمات Computer Aided Design  /  Computer Aided Manufacturing  و به معنای (تولید به کمک رایانه / طراحی به کمک رایانه ) است . به کمک این دستگاه ها پیشرفت های زیادی در طراحی و خلق پروتزهای دندان حاصل شده و هزینه و زمان پایین طراحی و ساخت پروتزهای دندان به کمک دستگاه های کدکم نسبت به روش های سنتی باعث استقبال لابراتوارها و مراکز دندانپزشکی در تمام دنیا از این دستگاه شده است . دستگاه های کدکم این قابلیت را دارند که حتی در کمتر از یک ساعت نمونه مورد نظر را کاملا آماده کنند ، این در حالی است که در روش های سنتی طراحی و ساخت نمونه مورد نظر ممکن است تا چندین هفته زمان بر باشد.

تاریخچه کد کم :

در دهه 50 میلادی و در اوج جنگ سرد میان آمریکا و شوروی ، ارتش ایالات متحده برای پیشی گرفتن از رقیب خود برای از دستگاه های طراحی و ساخت کامپیوتری در صنایع دفاعی و به خصوص نیروی هوایی خود استفاده کرد . سپس این نوع دستگاه ها وارد صنعت شده و مورد استفاده قرار گرفتند از دهه 1980 میلادی نیز این دستگاه ها با توجه به کاربرد بسیار بالا و مفیدشان وارد علم دندانپزشکی شدند امروزه در سرتاسر دنیا از دستگاه های کدکم برای ساخت انواع پروتزهای دندان پزشکی با سرعت ، دقت ، کیفیت و استحکام بسیار بالا استفاده می شود .

انواع پروتزهای قابل طراحی و ساخت توسط کدکم دندان پزشکی :

امروزه با توجه به پیشرفت دستگاه های کدکم ، تقریبا همه نوع پروتز دندان را می توان با استفاده از این دستگاه ها تولید نمود از جمله :

لمینت

پروتزهای ایمپلنت

بریج های زیرکونیا ( PFM )

آنله سرامیکی

روکش های زیرکونیا

روکش های فلز سرامیک ( PFM )

انواع مختلف روکش های مکس و گلاس سرامیک

انواع روکش های موقت

پروتز متحرک و پارسیل و ...

مراحل عملکرد دستگاه های کد کم دندان پزشکی :

اسکن کامل دهان و دندان

انتقال اطلاعات از اسکنر به دستگاه های میلینگ یا پرینتر سه بعدی دنتال در قالب فایل

ساخت و پیاده سازی داده های مربوطه توسط پرینترهای سه بعدی دنتال

 

شرکت بنیان مکاترونیک ایرانیان عرضه کننده پیشرفته ترین دستگاه های کدکم دندانپزشکی در کشور و منطقه همراه با پشتیبانی قوی و آموزش کامل نحوه استفاده از دستگاه های فرآیند کدکم .

جهت کسب اطلاعات بیشتر و لیست قیمت ها با ما در تماس باشید .

 


کلمات کلیدی :